Techspeed | Automatyzacja produkcji i maszyny specjalne

Automatyzacja produkcji i maszyny specjalne

Rok 2016 zaowocował stworzeniem nowego działu naszej firmy. Obecnie poza rozwiązaniami standardowymi produkowanymi przez naszych wieloletnich dostawców zajmujemy się szeroko pojętą automatyzacją produkcji i budową maszyn specjalnych.

Znajomość specyfiki świata produkcyjnego, wiedza odnośnie znaczenia wysokiej jakości i powtarzalności produkcji, niezawodności stosowanych maszyn, a także konieczności optymalizacji procesów produkcyjnych daje nam właściwe spojrzenie na potrzeby dzisiejszego rynku.

Bliska współpraca z klientem na każdym etapie działania, od momentu opracowywania koncepcji, poprzez przygotowywanie projektu po jego realizację i wdrożenie, jest gwarancją dostarczania właściwie dobranych do specyficznych potrzeb i wymogów rozwiązań. Indywidualne podejście do każdego projektu powoduje, że dostarczane produkty spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania.

Nasz zespół konstruktorów i automatyków posiada bogate i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu może sprostać nawet najbardziej ambitnym i wymagającym zadaniom.

 

Oferta

Automatyzacja produkcji

Indywidualne rozwiązania dla szeroko pojętej automatyzacji produkcji. Zakres oraz poziom automatyzacji jest dobierany do możliwości procesu oraz sprecyzowanych potrzeb odbiorcy. Wynikiem procesu automatyzacji jest obniżenie kosztów produkcji, skrócenie czasu cyklu, wzrost powtarzalności oraz jakości produktów.

• Przenośniki i systemy transportowe

Linie przenośnikowe stanowią proste rozwiązanie w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych. Właściwie dobrany system transportu międzyoperacyjnego stanowi gwarancję racjonalnego przemieszczania towarów w zakładzie i ma ogromny wpływ na całokształt realizowanej produkcji.

W ramach systemów transportu wewnątrzzakładowego dostępne są przenośniki:

– taśmowe
– paskowe
– rolkowe
– modularne
– łańcuchowe
– łamane
– rozdzielacze

•Stanowiska robocze i linie montażowe

Stanowiska i linie montażowe projektowane są zgodnie z indywidualnymi wytycznymi. Ich typ, rozmiar oraz wyposażenie zależne jest od konkretnych wymogów. Mogą one stanowić niezależne miejsce pracy, wchodzić w skład linii montażowych czy być integralną częścią linii produkcyjnej.

•Robotyzacja

Roboty przemysłowe zapewniają stabilne i powtarzalne realizowanie zadań oraz wpływają na znaczne zwiększenie wydajności. Mogą stanowić samodzielne, w pełni automatyczne stanowiska lub być częścią większych stanowisk montażowych.

Wykorzystywane są w takich procesach jak:

– paletyzacja i depaletyzacja
– spawanie
– zgrzewanie
– transport bliski (handling)
– gratowanie
– dozowanie.

W ramach robotyzacji wykonujemy:

– integrację robotów Kuka, ABB, Fanuc, Kawasaki
– projektowanie gniazd robotów
– budowę cel zrobotyzowanych
– projektowanie i wykonanie chwytaków
– budowę robotów do obsługi wtryskarek.

Maszyny dedykowane i rozwiązania specjalne

Coraz częściej specyfika produkcji powoduje, że standardowe, dostępne z rynku rozwiązania nie zdają egzaminu. W oparciu o naszą wiedze i doświadczenie konstruujemy rozwiązanie prototypowe, które są projektowane pod konkretne wymogi i procesy. Mogą to być przyrządy manualne, urządzenia półautomatyczne bądź w pełni automatyczne systemy i maszyny.

Przykładowe realizacje:

– stacja bandażowania miejscowego
– stacje i systemy obkurczania na podczerwień
– przenośniki
– tunel grzewczy
– zrobotyzowane stanowiska do produkcji ram drzwiowych i okiennych
– maszyna do nakładania uszczelek typu Oring wchodząca w skład linii produkcji rur PVC
– system taśmowania i paletyzacji wykorzystywany przy produkcji beczek stalowych
– robot do obsługi wtryskarek tworzyw sztucznych.

 


TELEFON: +48 32 363 66 00
Techspeed Bendkowski, Mazur sp.j.
Biuro i magazyn:
Stawowa 4
41-214 Sosnowiec
Siedziba firmy:
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
+48 32 363 66 00