Techspeed | Ultradźwiękowe systemy zgrzewania

Ultradźwiękowe systemy zgrzewania

15
Styczeń
2015

Od początku rozwoju zgrzewania ultradźwiękowego firma Branson Ultrasonics należąca do koncernu Emerson Industrial Automation udostępnia zalety doskonałej technologii zgrzewania metali nieżelaznych. Innowacyjne, szybkie i wydajne systemy produkują stabilne połączenia zdolne wytrzymywać najcięższe warunki pracy i sprostać najsurowszym wymaganiom eksploatacyjnym.

branson_illustr

Proces zgrzewania ultradźwiękowego jest bardzo efektywny energetycznie, dodatkowo niweluje potrzebę stosowania materiałów zużywalnych jak: stopy lutownicze czy różnego rodzaju złącza. Aktualny postęp metalurgii generuje cieńsze i lżejsze folie metalowe i przewody do użytku w elektronice czy innych produktach. Zgrzewanie ultradźwiękowe zapewnia czystą i delikatną metodę łączenia dla tych aplikacji, podczas gdy tradycyjne metody mogą okazać się zbyt destrukcyjne.

Systemy zgrzewania ultradźwiękowego Branson są szeroko wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, lotniczym, elektrycznym, elektronicznym, chłodniczym, medycznym, energetycznym i wielu innych. Wszystkie systemy są przystosowane do łatwej i szybkiej integracji w wielu strukturach produkcyjnych, od manualnej do całkowicie zautomatyzowanej.

Systemy Branson umożliwiają efektywną realizację następujących zadań:
– zgrzewanie punktowe komponentów o małych średnicach i delikatnej konstrukcji,
– łączenie i kompaktowanie kabli o dużych przekrojach oraz łączenie kabli z komponentami i kontaktami, możliwe jest także realizowanie procesu zagniatania, np. zagniatanie skrzydełek kontaktu na izolacji, a następnie zgrzewanie kontaktu z miedzią,
– zgrzewanie ciągłe aluminium czy miedzi bez granicznych wielkości szerokości czy długości materiału przy różnych szybkościach pracy,
– hermetyczne zamykanie rurek miedzianych i aluminiowych; w trakcie jednego cyklu następuje zaciśnięcie oraz zgrzanie rurki, w zależności od preferencji może ona także być od razu odcinana.

Na sTerminal_Sample_smallzczególną uwagę zasługują rozwiązania zastosowane w systemach do zgrzewania / kompaktowania kabli. Wykorzystanie wymiennej końcówki sonotrody (tzw. małej elektrody) eliminuje konieczność wymiany całej, drogiej sonotrody wraz ze zintegrowaną elektrodą. Kwadratowy kształt tejże końcówki umożliwia wykorzystanie wszystkich jej 4 krawędzi w trakcie eksploatacji. Jej faktura w formie molety wymusza dodatkowe tarcie na odpowiednim poziomie zapobiegając jednocześnie przecinaniu żyłek miedzi w zgrzanych kablach, a tym samym osłabieniu zgrzewu. Co więcej, wymiana końcówki sonotrody po całkowitym zużyciu nie wpływa na zmianę parametrów zgrzewania. W systemach innych producentów istnieje możliwość regeneracji zintegrowanej z sonotrodą elektrody, metoda ta polega na jej szlifowaniu, co powoduje zmniejszenie jej ciężaru, a w konsekwencji wymusza dokonanie korekty już wcześniej wypracowanych, optymalnych parametrów zgrzewania.

 

 


TELEFON: +48 32 363 66 00
Techspeed Bendkowski, Mazur sp.j.
Biuro i magazyn:
Stawowa 4
41-214 Sosnowiec
Siedziba firmy:
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
+48 32 363 66 00