Innowacyjne maszyny Exmore do kabli wielożyłowych

16
Maj
2018

Firma Exmore koncentruje się na projektowaniu i produkcji maszyn przeznaczonych do obróbki kabli wielożyłowych. Wszelkie rozwiązania dedykowane są pod konkretną aplikację, co stanowi gwarancję najwyższej jakości, powtarzalności i wydajności.

Prasy

Innowacyjne maszyny Exmore do kabli wielożyłowych prasa stolowaDo bazowych rozwiązań należą prasy zagniatające dla kabli jedno- lub wielożyłowych. Umożliwiają one zagniatanie sekwencyjne, gdzie każda żyła zagniatana jest osobno. Ciekawą alternatywę stanowią specjalne narzędzia zagniatające pozwalające na zagniatanie 2 żył kabla jednocześnie.

Prasy te dostępne są także w wersji programowalnej wyposażonej w jednostkę odizolowującą. Możliwe jest również zastosowanie modułu nakładania uszczelek (seal), przecinaka błędnych sztuk, kontrolera siły zagniatania.

 

 

Wire XL

Innowacyjne maszyny Exmore do kabli wielożyłowych wire xl 1Platformy Wire XL przeznaczone są do realizacji różnego typu złożonych operacji na kablach wielożyłowych. Należą do w pełni zautomatyzowanych maszyn, które mogą być wyposażone w następujące stacje robocze: stacja odizolowywania, podawania luźnych komponentów czy komponentów z taśmy, zagniatania, nakładania uszczelek oraz obudów, zgrzewania, systemy kontroli jakości i wiele innych. Maszyny konfigurowane są z uwzględnieniem specyficznych wymagań i pod daną aplikację.

Zastosowanie specjalnych uchwytów kabla zarówno na prasach, jak i platformach Wire XL zapewnia jego właściwego mocowanie i pozycjonowanie, a także utrzymuje właściwą pozycję, co jest niezwykle istotne w aplikacjach wymagających konkretnej orientacji terminala.

 

Dodatkowe rozwiązania

Innowacyjne maszyny Exmore do kabli wielożyłowych urzadzenie do rozkrecania kabliWśród nowości Exmore znajduje się także urządzenie do rozkręcania końcówek skręconych kabli oraz stacja do nakładania obudów / wtyczek. Urządzenie do nakładania wtyczek może być stosowane jako kolejna stacja po prasie zagniatającej czy maszynie Wire XL lub jako zupełnie samodzielne stanowisko robocze. Jest ono programowalne, a proces wsuwania przewodu w złącze monitorowany.

 

Szersze informacje na temat konkretnych produktów Exmore znajdują się TUTAJ.

 

Innowacyjne maszyny Exmore do kabli wielożyłowych wire xl opis

 

 

1 – Prasa zagniatająca

2 – Jednostka do usuwania resztek izolacji

3 – Podajnik wibracyjny

4- Miernik wysokości zagniatania

5 – Zwijarka papieru i taśmy nośnej kontaktów

6 – Jednostka montażu gotowego produktu

7 –Narzędzie zagniatające

8 – Zdalna kontrola

9 – Kontrola optyczna

10 – Uchwyt kabla

11 – HMI

12 – Moduł Seal

13 – Jednostka odizolowująca

14 – Wieszak / pojemnik na błędne sztuki


TELEFON: +48 32 363 66 00
Techspeed Bendkowski, Mazur sp.j.
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00