Maszynowa obróbka ekranu kabli

15
styczeń
2015

Dość często obróbka ekranu w kablach ekranowanych i wielowarstwowych realizowana jest manualnie. Wyniki takiej operacji są mało powtarzalne, a tym samym jakość produktu niska. Na rynku dostępne są jednak proste, niedrogie urządzenia pozwalające na maszynową obróbkę ekranu. Zapewniają one dodatkowo bezpieczeństwo całego procesu oraz znaczne skrócenie czasu cyklu w stosunku do procesu manualnego.

boewe_ilustracja

Firma Böwe Elektrik GmbH jest specjalistą w dziedzinie maszynowej obróbki ekranu. W swej ofercie posiada urządzenia pozwalają na realizację takich procesów jak: rozczesywania czy wycinanie ekranu na zadanej długości z wykorzystaniem dobranych do przewodu szczotek czy głowic wycinających. Ich wymiana przy zmianie obrabianego kabla jest łatwa i szybka. Dodatkowo dostępna jest skręcarka ekranu, która dzięki wysokiej powtarzalności procesu pozwala na zagniatanie kontaktów w dalszych krokach obróbki na powstałej ze skręconego ekranu „żyle”.

beri_ilustracja

Nowością w zakresie obróbki ekranu jest mobilny, manualny przyrząd Beri.CO.CUT niemieckiego producenta maszyn FEINTECHNIK R.Rittmeyer GmbH służący do wycinania i skracania ekranu. Zastosowany osprzęt dobierany do obrabianego przewodu zapobiegający niszczeniu warstw kabla znajdujących się pod wycinanym ekranem. Przyrząd ten jest właściwy do obróbki kabli koncentrycznych i ekranowanych, idealnie nadaje się także do kabli hybrydowych.

 

 

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00