Lampy i LEDy

Zalewanie LED: wysoka jakość i długi okres użytkowania

Skuteczne procesy klejenia i zalewania zapewniają jakość diod LED i diod OLED

Technologia LED coraz częściej zastępuje sprawdzone źródła światła, takie jak reflektory halogenowe i świetlówki. Aby uzyskać wysokiej jakości oświetlenie i długą żywotność, moduły LED są wielokrotnie zalewane. Zwykle odbywa się to w procesach próżniowych, ponieważ jest to jedyny sposób na zapewnienie, że soczewka pozostaje wolna od pęcherzyków powietrza i skutecznie chroni diody LED przed brudem i wilgocią.

Do 90 procent więcej energii niż żarówki tradycyjne o żywotności 50 000 godzin. Diody LED są dziś uważane za jedne z najbardziej wydajnych i najbardziej obiecujących technologii oświetleniowych na rynku. Kiedy konwencjonalne żarówki stanęły w obliczu upadku w 2008 r., Inne źródła światła, takie jak reflektory halogenowe, żarówki energooszczędne i świetlówki, były coraz częściej zastępowane przez technologię LED. Mogą być używane na wiele różnych sposobów: Na początku były używane głównie do świateł sygnalizacyjnych i wskaźników stanu. Obecnie są stosowane w inżynierii samochodowej, architekturze, wnętrzach budynków mieszkalnych oraz oświetleniu infrastruktury publicznej, jak oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna, podświetlane billboardy i oświetlenie tuneli.

Procesy zalewania zapewniają długotrwałe, wysokiej jakości oświetlenie

Zastosowanie precyzyjnego i wysokiej jakości procesu zalewania jest kluczem do zapewnienia długiej żywotności komponentów LED i stale wysokiej jakości oświetlenia. Jest to szczególnie ważne, gdy diody LED są używane na zewnątrz, ponieważ czasami są narażone na wiele różnych potencjalnie szkodliwych warunków, takich jak brud, wilgoć, promienie UV i wahania temperatury. Nawet w przypadku zintegrowanych systemów oświetleniowych do użytku wewnątrz budynków, jakość zalewania i trwałość są niezbędne. Na przykład materiały, które mają tendencję do żółknięcia pod wpływem światła, nie nadają się do zalewania optycznymi diodami LED. Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę właściwości wymagane przez podłoże zalewane, takie jak związane z kolorem, twardością, nieprzepuszczalnością, przepuszczalnością światła i stabilnością temperatury.

Ekonomiczne procesy zalewania odgrywają również kluczową rolę w zarządzaniu ciepłem. Chociaż diody LED są znacznie bardziej wydajne niż konwencjonalne źródła światła, wytwarzają one również ciepło. Jeśli to ciepło nie zostanie skutecznie rozproszone, podwyższone temperatury mogą mieć negatywny wpływ na żywotność diod LED, a w najgorszym przypadku mogą być nawet przyczyną usterek i awarii. Ciekłe materiały termoprzewodzące, takie jak wypełniacze szczelinowe lub kleje przewodzące ciepło, stosuje się w celu wdrożenia skutecznego systemu zarządzania ciepłem.

Nie jest powszechną wiedzą, że precyzyjne i powtarzalne procesy dozowania i zalewania są niezbędne nawet przy produkcji diod OLED (organicznych diod LED). Organiczne diody składają się z warstw cienkich warstw organicznych umieszczonych pomiędzy dwiema elektrodami. Te warstwy folii muszą być hermetycznie zamknięte, ponieważ w przeciwnym razie zostałyby uszkodzone przez działanie tlenu. W celu ich zabezpieczenia przy pomocy odpowiedniego systememu dozowania na podłoże nakładane są specjalne kleje, a następnie łączone ze sobą.

 

 

Zalewanie LED: próżnia chroni przed brudem i wilgocią

Aby chronić diody LED i związaną z nimi elektronikę przed wpływami zewnętrznymi, producenci oświetlenia często korzystali z prefabrykowanych plastikowych osłon i obudów. Obecnie i nie bez powodu są one coraz częściej zastępowane procesami zalewania. Ddiody LED hermetyzowane żywicami spełniają nie tylko bardziej surowe wymagania dotyczące nieprzepuszczalności i stabilności mechanicznej; z odpowiednimi związkami zalewowymi mogą one mieć lepsze właściwości świetlne, takie jak barwa i dyspersja światła. Obniżone koszty przechowywania, a także niższe koszty obsługi i montażu to dodatkowe zalety.

Kieszenie powietrzne w materiale mogą nie tylko wpływać na jakość światła, ale także uwięzione zanieczyszczenia i wilgoć mogą uszkodzić diody. Dlatego ważne jest, aby zawsze stosować dla diod LED proces zalewania podciśnieniowego. Oprócz kryteriów czysto funkcjonalnych ważne są również czynniki estetyczne: gdy zamiast pojemników plastikowych stosowane są procesy dozowania, żywica zalewowa znajduje się w bezpośrednim polu widzenia użytkownika lub klienta końcowego. Choćby tylko z tego powodu wymagany jest doskonały wygląd i pozbawiona pęcherzyków powietrza struktura.

Scheugenpflug A310 zapewnia niezawodne przygotowanie materiału i podawanie go w próżni. Zintegrowana kontrola temperatury ułatwia również bezpośredni wpływ na lepkość materiału do zalewania.    Dowiedz się więcej o A310

Sprawdzone systemy zalewania próżniowego firmy Scheugenpflug zapewniają skuteczne i gwarantowane zalewanie diod LED bez pęcherzyków powietrza. W zależności od wymagań dostępne są różne modele, które mogą działać jako samodzielne systemy lub mogą być zintegrowane z linią produkcyjną.    Dowiedz się więcej o systemach zalewania próżniowego

 

WSKAZÓWKA: W przypadku zalewania diod współczynniki rozszerzalności cieplnej obudowy/podłoża, diod LED i masy zalewowej nie mogą się zbytnio różnić. Jeśli zostanie to zignorowane, różne naprężenia indukowane termicznie mogą powodować pęknięcia i separację materiału, które nie tylko zniszczą mechaniczne połączenie, ale także tworzą ścieżki dla przecieku wilgoci. Wstępne testy komponentów i materiałów pozwolą przeciwdziałać temu problemowi.

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00