Cięcie

Cięcie kabli i innych materiałów jak: węże karbowane, koszulki termokurczliwe, rurki i osłony z tworzywa sztucznego, profile i kanały gumowe itp.

Napędy pasowe oraz precyzyjne systemy prowadzenia i transportu materiału zapewniają dokładne prowadzenie ciętego materiału i pozycjonowanie
w głowicy tnącej, a tym samym wysoką jakość i powtarzalność procesu cięcia.

Dla przewodów trudnych o dużych przekrojach i średnicach idealnym rozwiązaniem jest specjalna hydrauliczna głowica tnąca stanowiąca opcjonalne wyposażenie dla maszyny RS 35. Głowica ta umożliwia cięcie kabli o średnicy zewnętrznej do 35 mm oraz maksymalnym przekroju 300 mm², czyniąc tym samym oferowany model niezwykle mocnym i bezkonkurencyjnym.

Proces prostopadłego cięcia węży karbowanych na szczycie karbu realizowany jest z wykorzystaniem maszyn z serii WSMx0E. Maszyny te stosowane są w większości zakładów produkujących wiązki samochodowe, jak również u producentów węży karbowanych. Możliwe jest także wykonywanie cięcia wzdłużnego węży karbowanych za pomocą dodatkowego modułu rozcinającego. Alternatywnie, jeśli niewymagane jest uzyskanie cięcia na karbie, możliwe jest stosowanie prostszych gilotyn tnących firmy Samec Macchine s.r.l. czy Ulmer GmbH realizujących cięcie w dowolnym miejscu.

Dostępne są także maszyny tnące, które mogą współpracować z ekstruderami tworzyw sztucznych.

 


TELEFON: +48 32 363 66 00
Techspeed Bendkowski, Mazur sp.j.
Biuro i magazyn:
Stawowa 4
41-214 Sosnowiec
Siedziba firmy:
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
+48 32 363 66 00