Znakowanie

Znakowanie kabli, linek, węży, koszulek oraz innych materiałów.

Metoda oznaczania folią na gorąco wykorzystuje w procesie znakowania koła znakujące i folie barwiące. Za pomocą wytworzonego ciepła i ciśnienia znaki zostają odbite na znakowanym materiale.

Do oznaczania wcześniej obrobionych kabli, zmontowanych wiązek, kabli w szafach sterowniczych czy innych wymagających mobilnego urządzenia
o niewielkich rozmiarach idealnie nadaje się ręczna znakowarka Hz2. Pozwala ona na dojście do trudno dostępnych miejsc i wykonanie żądanego oznaczenia.

Dla wykonywania różnych nadruków na początku i końcu materiału właściwa jest znakowarka Z-284 wyposażona w dwie niezależne głowice znakujące. Model ten pozwala na wykorzystanie dwóch pakietów kół znakujących, każdy z nich mieści 24 koła, co definiuje możliwą długość nadruku.

Oznaczania pozycji przewodu dla cięcia, głębokości osadzenia w złączu itp. możliwe jest dzięki znakowarkom obwodowym z serii RM wykorzystującym w tym celu pierścień znakujący podzielony na dwa elementy.

Nanoszenie tekstów, kodów kreskowych oraz elementów graficznych jak np. logo czy symbole realizowane jest przez wysokowydajną znakowarkę termotransferową TTP 4000. Specjalny system obracania kabla pozwala na nanoszenie nadruków na całym obwodzie przewodu, a także stosowanie dużych czcionek.

Otrzymane nadruki są precyzyjne i odporne na ścieranie i działanie oleju.

Wszystkie stołowe znakowarki mogą pracować jako samodzielne stanowiska robocze wyzwalane wyłącznikiem nożnym bądź współpracować
z maszynami obróbczymi.

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00