Zwijanie, układanie, przewijanie

Zwijanie, układanie, przewijanie kabli, węży karbowanych i innych materiałów.

Odbieranie materiału z maszyny obróbczej i nawijanie go w zwoje realizowane jest za pomocą wydajnych zwijarek. Wyposażone są one w regulowane trzpienie, które są przystosowywane do średnicy zwoju. Po zakończeniu cyklu zwijania trzpienie te zostają opuszczone ułatwiając tym samym dostęp do nawiniętego zwoju. Funkcji zatrzymania w dowolnym momencie nawijania pozwala na realizowanie podwójnych zwojów i umożliwia zakładanie znacznika czy związywanie zwoju. Zastosowanie dwóch talerzy nawijających w modelu RV-350D pozwala na przyspieszenie realizowanego procesu. Podczas nawijania zwoju na jeden talerz operator odbiera wcześniej zwinięty zwój z drugiego talerza. Wszystkie zwijarki mogą także pracować jako samodzielne stanowiska zwijające.

Dla kabli światłowodowych FiberOptic stosuje się specjalne rozwiązania wyposażone w głowicę tnącą do cięcia kabli z kevlarem i pozwalające na zwijanie kabli w zwoje lub nawijanie na małe szpulki czy bębenki.

Zwijanie rur karbowanych może być realizowane na obrotowej zwijarce talerzowej DT 1600AUF służącej do układania rur karbowanych w dużych pojemnikach, np. typu oktabin.

W przypadku specyficznych wymagań możliwe jest zaprojektowanie specjalnych zwijarek dopasowanych do realizowanego procesu. Przykładem
takiej realizacji może być zwijarka kabla wyposażona w automatyczny moduł wiążący zwój w dwóch miejscach sznurkiem elastycznym czy linia zwijania zintegrowana z urządzeniem foliującym i etykietującym zwoje.

Tam gdzie potrzebne jest wyłącznie odbieranie pociętych na odcinki kabli, ich układanie w celu ułatwienia gromadzenie w partie i odbierania
przez operatora zastosowanie znajdują pasywne czy też aktywne układarki.

Proces przewijanie kabli ze szpuli na szpulę bądź zwój czy też ze zwoju na zwój może być realizowany z zastosowaniem specjalnych systemów przewijających. Wysoką dokładność gwarantuje atestowany system pomiaru długości kabla. Przewijarki dostępne w różnych konfiguracja zależnych od indywidualnych wymagań.

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00