Rozwiązania

Obróbka kabli

Szeroka gama maszyn i urządzeń pozwala na realizację wielu procesów produkcyjnych związanych z obróbką kabli i wiązek kablowych. Wiele operacji może zostać częściowo bądź w pełni zautomatyzowanych, co znajduje odzwierciedlenie nie tylko w skróceniu czasu cyklu i zwiększeniu wydajności produkcji, ale także uzyskaniu powtarzalności realizowanych zadań, a tym samym wyeliminowaniu błędów i strat związanych z niewłaściwą obróbką. Przejdź do opisu czynności składających się na obróbkę kabli i wiązek kablowych.

 

Precyzyjne systemy dozujące

Systemy dozowania żywic oraz mas jedno- i dwuskładnikowych znajdują zastosowanie przy aplikacjach takich jak: wypełnianie, dozowanie, uszczelnianie, łączenie i pokrywanie, oddzielanie, klejenie i tym podobnych. Gwarancja wysokiej precyzji i powtarzalności pozwala na stosowanie procesu dozowania przy produkcji podzespołów elektronicznych czy jego wykorzystanie m.in. w inżynierii medycznej czy branży motoryzacyjnej. Więcej o możliwościach nowoczesnych systemów dozowania żywic i klejów oraz zalewania.

 

Systemy zgrzewania

Ultradźwiękowe systemy zgrzewania stosowane są przy realizacji wielu aplikacji związanych z łączeniem metali nieżelaznych. Metoda ta jest ekonomiczna i ekologiczna dzięki eliminacji materiałów zużywalnych. Monitorowanie parametrów krytycznych zapewnia najwyższą precyzję i powtarzalność. Proces ten wykorzystywany jest w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, elektrycznym, elektronicznym, medycznym i wielu innych. Więcej informacji o różnych systemach zgrzewania i ich zastosowaniach.

 

Wtryskarki niskociśnieniowe

Obtrysk niskociśnieniowy realizowany jest w innowacyjnej technologii hotmelt moulding. Komponent umieszczany jest w formie odlewniczej, do której wytryskiwany zostaje klej termotopliwy. Niskie ciśnienie wytrysku zapobiega uszkodzeniu komponentów i pozwala na stosowanie aluminiowych form odlewniczych. Proces obtrysku wykorzystywany jest przy produkcji wtyczek, płytek PCB, sensorów, mikroprzełączników oraz innych delikatnych elementów. Czytaj dalej o technologii obtrysku niskociśnieniowego i jego zastosowaniach.

 

Wiązarki sznurkowe

Wiązarki sznurkowe pozwalają na łatwe i szybkie wiązanie różnych produktów, od małych i delikatnych jak warzywa czy cięte kwiaty do tych wymagających zastosowania większej siły wiązania jak kable w zwojach lub tzw. paczkach. Wykorzystywany w procesie sznurek elastyczny zapobiega uszkodzeniu produktów, a jednocześnie pozwala na dostosowanie właściwej siły wiązania. Solidny mechanizm wiążący zapewnia powtarzalność procesu. Więcej informacji o zastosowaniu wiązarek sznurkowych.

 

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00