O nas

Firma Techspeed Bendkowski, Mazur Sp.j. została założona przez dwóch specjalistów posiadających bogate doświadczenie w branży obróbki kabli. Rozpoczynając naszą działalność współpracowaliśmy z kilkoma producentami maszyn i urządzeń do obróbki kabli i wiązek kablowych. Uważna obserwacja rynku, wsłuchiwanie się w sygnały i potrzeby z niego płynące skłoniło nas do poszukiwania nowych dostawców i stopniowego poszerzania asortymentu. Dostrzegając różnorodność potrzeb stworzyliśmy pełną i kompleksową ofertę produktowo-usługową. Stawiając na nieustanny rozwój zróżnicowaliśmy działalność wchodząc na nowe rynki i dodając do asortymentu kolejne grupy produktowe. W ścisłej współpracy z naszymi dostawcami na bieżąco poszukujemy nowych, lepszych rozwiązań technicznych dla realizowanych i ciągle zmieniających się zadań produkcyjnych.

Nasza wiedza i bogate doświadczenie w branży przemysłowej oraz chęć dalszego rozwoju skłoniło nas do kolejnego kroku – stworzenia nowego działu firmy zajmującego się szeroko pojętą automatyzacją procesów produkcyjnych, a także projektowaniem maszyn specjalnych.

Nasza oferta obejmuje:

– szeroki zakres maszyn i urządzeń do obróbki kabli i wiązek kablowych,
– precyzyjne systemy dozowania mas jedno- i dwuskładnikowych,
– wtryskarki niskociśnieniowe w technologii hotmelt moulding,
– systemy zgrzewania oporowego i ultradźwiękowego,
– wiązarki sznurkowe.
– rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji i budowy maszyn dedykowanych.

2009

ts_minimal

POWSTANIE
FIRMY

W tym właśnie roku założyliśmy firmę Techspeed. Kierowała nami chęć stania się rzetelnym partnerem dla zadań związanych z obróbką kabli i wiązek elektrycznych dostarczającym właściwie dobranych rozwiązań oraz gwarantującym serwis na najwyższym poziomie. Posiadana wiedza techniczna i doświadczenie stanowiło ogromny atut dla producentów, którzy zdecydowali się powierzyć nam reprezentowanie swoich firm na rynku polskim. Od samego początku byli z nami: Böwe Elektrik GmbH, R+K Loepfe AG, Pro.eff GmbH, Ramatech AG, SM Contact i Ulmer GmbH.

2011

_ART3313_ikona wpisu_o nas

OKRES INTENSYWNEGO ROZWOJU TS

Stawiając na dynamiczny rozwój i dążąc do wyznaczonych sobie celów pozyskiwaliśmy nowych dostawców pracując tym samym nad wzbogaceniem i poszerzeniem oferty. Rozpoczęliśmy współpracę z kolejnymi znanymi i cenionymi w branży producentami maszyn i urządzeń do obróbki kabli jak: Exmore Benelux bvba, Feintechnik R.Rittmeyer GmbH, Samec Macchine s.r.l. i SLE quality engineering GmbH uzupełniając asoryment o dotąd nieoferowane produkty. Dodatkowo wprowadziliśmy do naszego portfolio wiązarki sznurkowe marki Erich Baumeister GmbH.

2013

ART_2498_ikona www_o nas

NOWE GRUPY
PRODUKTOWE

Świadomie obserwując rozwój produkcji i pojawiające się trendy podjęliśmy współpracę z firmą Scheugenpflug AG będącą światowym liderem w projektowaniu i produkcji wysoce precyzyjnych systemów dozowania oraz firmą Optimel Schmelzgußtechnik GmbH zajmującą się budową wtryskarek niskociśnieniowych. Poszerzyliśmy dodatkowo ofertę o systemy zgrzewania oporowego marki Strunk Connect GmbH & Co. KG oraz ultradźwiękowego Branson Ultrasonics.

2014

v15_final_projekt_subpage_10_firma_r3_c8

UZUPEŁNIENIE
ASORTYMENTU

Chcąc zapewnić naszym odbiorcom dostęp do produktów najwyższej jakości rozszerzyliśmy współpracę z czołowym producentem narzędzi i pras zagniatających, firmą Mecal s.r.l. stając się jednocześnie jej dystrybutorem. Wychwytując braki w naszym portfolio pozyskaliśmy przedstawicielstwo firmy WDT ToolTech AG produkującej gamę pras zagniatających do kontaktów podawanych luzem. Zestawianie tych produktów z wcześniej oferowanymi prasami w technologii Splice marki SM Contact powoduje, że nie ma takiego zadania związanego z zagniataniem, którego nie moglibyśmy rozwiązać. 

 

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00