Cięcie i odizolowywanie

Cięcie i odizolowywania kabli jedno- i wielożyłowych oraz kabli płaskich.

Rozwiązania zastosowane w maszynach marki Samec Macchine s.r.l. pozwalają na cięcie i odizolowywanie kabli z zastosowaniem uniwersalnych noży tnących i odizolowujących. Noże te montowane są kasetach nożowych, które znacznie wydłużają ich żywotność, a tym samym wpływają na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Niektóre modele maszyn z serii TSA pozwalają nie tylko na cięcie i zdejmowanie opony zewnętrznej, ale również na precyzyjną obróbkę żył wewnętrznych kabli wielożyłowych. Maszyny te jako jedyne na rynku posiadają w wyposażeniu standardowym uniwersalny system obróbki żył wewnętrznych eliminujący konieczność stosowania osprzętu opcjonalnego czy dedykowanego do konkretnego przewodu. Dodatkowo wyposażone są w mechanizm obracający kabel o kąt 45° dla podwójnego nacięcia płaszcza kabla, który w połączeniu ze specjalną kasetową głowicą nożową niweluje potrzebę stosowania noży promieniowych do konkretnej średnicy kabla, noży dedykowanych czy głowicy obrotowej. Zastosowanie tych innowacyjnych rozwiązań powoduje, że maszyny te doskonale radzą sobie z trudnymi aplikacjami, których realizacja niejednokrotnie stanowi problem dla maszyn konkurencyjnych, nawet w wypadku zastosowania wyposażenia specjalnego czy opcjonalnego.

Innym specyficznym rozwiązaniem dla obróbki trudnych kabli o dużych przekrojach jest hydrauliczna głowica tnąca stosowana jako wyposażenie dodatkowe w modelu Speedy. Głowica ta znacznie zwiększa możliwości maszyny czyniąc ją niezwykle mocną i bezkonkurencyjną, pozwalając tym samym na obróbkę kabli o średnicy zewnętrznej do 35 mm i przekroju około 300 mm².

Interfejs do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi jak rozwijarki, ciągniki, zwijarki czy układarki kabli, a także ze znakowarkami oraz drukarkami atramentowymi stanowi wyposażenie standardowe dla większości oferowanych maszyn do cięcia i odizolowania. Do wyposażenia opcjonalnego należy moduł do rozcinania wzdłuż czy oprogramowanie PC współpracujące z dużym i przejrzystym ekranem dotykowym.

 


TELEFON: +48 32 363 66 00
Techspeed Bendkowski, Mazur sp.j.
Biuro i magazyn:
Stawowa 4
41-214 Sosnowiec
Siedziba firmy:
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
+48 32 363 66 00