Zagniatanie w technologii Splice

22
czerwiec
2015

Małe czy nietypowe połączenia często uniemożliwiają zastosowanie standardowych kontaktów zagniatanych dostępnych na rynku. Problem ten rozwiązuje metoda łączenia realizowana za pomocą taśmy Splice na specjalnych prasach zagniatających. Prasy te w jednym cyklu odcinają właściwy kawałek taśmy, formują ją na komponentach, a następnie zagniatają połączenie, zapewniając idealne dopasowanie kształtu połączenia do potrzeb danej aplikacji.

Prasy Splice wykorzystywane są często przy łączeniu kabli, kabli z czujnikami czy innymi komponentami, również płytkami PCB oraz przy zupełnie innych aplikacjach jak łączenie linek miedzianych, sznurków, żyłek i wielu innych. Rozwiązanie to idealnie nadaje się zarówno przy niewielkich, a wręcz miniaturowych komponentach, jak te stosowane przy rozrusznikach serca, jak również większych o przekroju sumarycznym do 10 mm2.

sm_

Firma SM Contact jest liderem w zakresie produkcji maszyn do połączeń typu Splice. Wieloletnie doświadczenie stanowi gwarancję dla opracowania połączeń spełniających najwyższe wymagania. Taśma Splice oraz elementy zagniatające dopierane są podczas tzw. definicji połączenia zgodnie z indywidualnymi wytycznymi obejmującymi takie parametry jak: sposób łączenia komponentów (obok/naprzeciw siebie), wymiary samego połączenia, środowisko w jakim zagniecione komponenty będą pracowały, temperatura otoczenia połączenia czy siła zrywania. Na ich podstawie dobierany jest właściwy materiał taśmy Splice, jej szerokość oraz grubość. Każdorazowo po wykonaniu takiej definicji klient otrzymuje do akceptacji raport techniczny przedstawiający wszystkie dane odnośnie zaprojektowanego połączenia oraz jego rysunek.

Prasy SM Crimp 2000 firmy SM Contact wyposażone są w szybko-wymienną, dedykowaną dla połączenia kasetę zagniatającą. Kaseta ta jest odpowiednikiem narzędzia zagniatającego stosowanego na standardowych prasach. W razie konieczności przejścia z jednego połączenia na inne wymianie ulega cała kaseta, nie same elementy zagniatające co eliminuje możliwość ich uszkodzenia. Prasa wyposażona jest także w zmotoryzowany system podawania taśmy Splice, który minimalizuje czas potrzebny na zmianę rolki taśmy. Maszyna może zostać dodatkowo wyposażona w kamerę pozwalającą na prostsze i dokładniejsze pozycjonowanie małych komponentów.

W przypadku, gdy ilości produkcyjne są niewielkie, a zakup prasy stanowi duży wydatek możliwe jest zastosowanie adaptera umożliwiającego montowanie kasety zagniatającej SM Contact na standardowej prasie zagniatającej, np. Mecal TT. Kaseta ta jest identyczna jak ta stosowana na stołowej prasie SM Crimp 2000, co w razie zwiększenia wolumenów produkcyjnych pozwala na zakup samej prasy stołowej i dalsze stosowanie posiadanej kasety zagniatającej.

aplikacje

Firma SM Contact zajmuje się także częściową automatyzacją procesów. Możliwe jest zastosowanie przyrządów pozwalających na dokładne ułożenie komponentów oraz realizację kilku zagnieceń w sposób automatyczny. Rozwiązania te opracowywane są pod kątem konkretnego zadania produkcyjnego.

Widzisz zastosowanie dla tej technologii w swojej produkcji?
Napisz do nas a zorganizujemy prezentację w Twojej firmie!

 

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00