Zgrzewanie oporowe – rozwiązania Strunk Connect

6
październik
2015

Mamy przyjemność poinformować o rozpoczęciu współpracy z firmą Strunk Connect, producentem najwyższej jakości systemów zgrzewania oporowego.

strunk_budynekFirma Strunk Connect jest renomowanym partnerem w zakresie technologii oporowego łączenia metali nieżelaznych. Swoje ponad 40-letnie doświadczenie wykorzystuje podczas całego procesu produkowania systemów zgrzewających, od momentu sprawdzania i potwierdzania możliwości technicznych łączenia danych komponentów, poprzez wykonywanie testów laboratoryjnych, aż po dostarczanie maszyn do produkcji seryjnej.

Strunk dostarcza swoje maszyny dla firm działających w branży motoryzacyjnej, medycznej, elektrycznej, solarnej oraz wielu innych. Wieloletnie doświadczenie, wysoka jakość i niezawodność oferowanych maszyn została doceniona przez światowych producentów z branży Automotive, dla których Strunk jest cenionym dostawcą.

Strunk Connect projektuje i produkuje systemy ściśle dopasowane do wymagań procesu, wszystkie moduły maszyn oraz komponenty są dedykowane do aplikacji, co gwarantuje uzyskiwanie niezawodnych połączeń o wysokiej jakości. W swojej ofercie posiada zarówno proste, manualne stacje zgrzewające jak również półautomatyczne i w pełni automatyczne maszyny wykorzystujące systemy transferowe czy stoły obrotowe.

Strunk specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do następujących aplikacji:

01Oporowe zagniatanie na gorąco
Technologia oporowego zagniatania na gorąco stosowana jest szeroko w przemyśle medycznym, motoryzacyjnym (pojazdy hybrydowe i elektryczne), jak również przy produkcji silników, generatorów i innych produktów. Specjalnie opracowane rozwiązania pozwalają na łączenie drutów nawojowych bez wcześniejszego usuwania ich izolacji, a także na zgrzewanie elastycznych linek miedzianych o dużych przekrojach ze standardowymi kontaktami oczkowymi.

02Zgrzewanie ze stopami lutowniczymi (cyną)
Lutowanie oporowe z wykorzystaniem domieszek w postaci stopów lutowniczych stanowi rozwiązanie dla łączenia elementów, których punkty roztapiania lub właściwości materiałowe są bardzo rozbieżne. Użyciu stopów lutowniczych specyficznych dla danej aplikacji gwarantuje osiągnięcie ekstremalnie wysokiego przywierania powłok, zminimalizowanie sił je rozdzielających, a także zapewnia najwyższe właściwości elektryczne.

03Zgrzewanie kabli z kontaktami
Specjalnie zaprojektowane systemy zgrzewające służą do łączenia kabli z komponentami. Gwarantują one właściwe pozycjonowanie indywidualnych komponentów w stosunku do siebie. W zależności od kształtu komponentu i kształtu powierzchni kontaktowych możliwe jest zgrzewanie kabli po wcześniejszym skompaktowaniu lub scalenie tych procesów w jeden (zgrzewanie bez wcześniejszego kompaktowania kabla).

 

04Kompaktowanie końcówek kabliTechnologia oporowego kompaktowania końcówek kabli zapewnia osiągnięcie precyzyjnych i całkowicie monitorowanych wymiarów zgrzewu. Dzięki precyzyjnym narzędziom zgrzewającym kabel po skompaktowaniu nie posiada żadnych odstających żyłek czy przepaleń. Dodatkowo, w dalszym procesie skompaktowane kable mogą być zgrzewane do terminali, których geometria i wymiary powodują, że nie są one odpowiednie dla bezpośredniego łączenia bez wcześniejszego kompaktowania.

 

05Zgrzewanie kabliProces oporowego zgrzewania pozwala na łączenie kabli o przekroju sumarycznym od 0,13 mm2 do 120 mm2. Połączenia między różnymi materiałami nie stanowią żadnego problemu – możliwe jest realizowanie połączenia między kablami miedzianymi, mosiężnymi, materiałów cynowanych, niklowanych czy posrebrzanych.

 

 

06Mikro-zgrzewanieRosnący trend miniaturyzacji na polu technologii motoryzacyjnej i medycznej prowadzi do wzrostu trudności aplikacji gdzie malutkie komponenty muszą być łączone ze sobą elektrycznie i mechanicznie. Mikro-zgrzewania stanowi rozwiązanie dla komponentów w zakresie µ, czyli np. cewki z drutu o średnicy do 10 µm, mini kontaktów, płytek PCB, komponentów elektronicznych itp.

 

 

Poszukujesz rozwiązania dla zgrzewania stosowanych komponentów?
Skontaktuj się z nami już dziś!

 

 

 

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00