Ultradźwiękowe systemy zgrzewania

15
styczeń
2015

Od początku rozwoju zgrzewania ultradźwiękowego firma Branson Ultrasonics należąca do koncernu Emerson Industrial Automation udostępnia zalety doskonałej technologii zgrzewania metali nieżelaznych. Innowacyjne, szybkie i wydajne systemy produkują stabilne połączenia zdolne wytrzymywać najcięższe warunki pracy i sprostać najsurowszym wymaganiom eksploatacyjnym.

branson_illustr

Proces zgrzewania ultradźwiękowego jest bardzo efektywny energetycznie, dodatkowo niweluje potrzebę stosowania materiałów zużywalnych jak: stopy lutownicze czy różnego rodzaju złącza. Aktualny postęp metalurgii generuje cieńsze i lżejsze folie metalowe i przewody do użytku w elektronice czy innych produktach. Zgrzewanie ultradźwiękowe zapewnia czystą i delikatną metodę łączenia dla tych aplikacji, podczas gdy tradycyjne metody mogą okazać się zbyt destrukcyjne.

Systemy zgrzewania ultradźwiękowego Branson są szeroko wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, lotniczym, elektrycznym, elektronicznym, chłodniczym, medycznym, energetycznym i wielu innych. Wszystkie systemy są przystosowane do łatwej i szybkiej integracji w wielu strukturach produkcyjnych, od manualnej do całkowicie zautomatyzowanej.

Systemy Branson umożliwiają efektywną realizację następujących zadań:
– zgrzewanie punktowe komponentów o małych średnicach i delikatnej konstrukcji,
– łączenie i kompaktowanie kabli o dużych przekrojach oraz łączenie kabli z komponentami i kontaktami, możliwe jest także realizowanie procesu zagniatania, np. zagniatanie skrzydełek kontaktu na izolacji, a następnie zgrzewanie kontaktu z miedzią,
– zgrzewanie ciągłe aluminium czy miedzi bez granicznych wielkości szerokości czy długości materiału przy różnych szybkościach pracy,
– hermetyczne zamykanie rurek miedzianych i aluminiowych; w trakcie jednego cyklu następuje zaciśnięcie oraz zgrzanie rurki, w zależności od preferencji może ona także być od razu odcinana.

Na sTerminal_Sample_smallzczególną uwagę zasługują rozwiązania zastosowane w systemach do zgrzewania / kompaktowania kabli. Wykorzystanie wymiennej końcówki sonotrody (tzw. małej elektrody) eliminuje konieczność wymiany całej, drogiej sonotrody wraz ze zintegrowaną elektrodą. Kwadratowy kształt tejże końcówki umożliwia wykorzystanie wszystkich jej 4 krawędzi w trakcie eksploatacji. Jej faktura w formie molety wymusza dodatkowe tarcie na odpowiednim poziomie zapobiegając jednocześnie przecinaniu żyłek miedzi w zgrzanych kablach, a tym samym osłabieniu zgrzewu. Co więcej, wymiana końcówki sonotrody po całkowitym zużyciu nie wpływa na zmianę parametrów zgrzewania. W systemach innych producentów istnieje możliwość regeneracji zintegrowanej z sonotrodą elektrody, metoda ta polega na jej szlifowaniu, co powoduje zmniejszenie jej ciężaru, a w konsekwencji wymusza dokonanie korekty już wcześniej wypracowanych, optymalnych parametrów zgrzewania.

 

 

TELEFON: +48 32 363 66 00
Biuro i Magazyn
Szopienicka 64
40-431 Katowice
Poland
Siedziba Firmy
Wróblewskiego 22
40-214 Katowice
Poland
+48 32 363 66 00